„Gamifikacja – moja wielka przygoda- Polska” w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach

Od marca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Chęcinach: Marcin Krzemiński z klasy V a i Paweł Jagiełło z klasy VI b pod opieką nauczycieli: Grażyny Barwinek i Małgorzaty Kasprzyk uczestniczyli w pierwszym w Polsce programie edukacyjnym IT zorganizowanym przez ŚCDN. To przedsięwzięcie promujące innowacyjne metody nauczania a jednocześnie wzmacniające kompetencje obywatelskie i społeczne uczniów.

Projekt składał się cyklu szkoleń i warsztatów: Gamifikacja w szkole. Narzędzia TIK. Część 1 i 2 Gamifikacja w szkole. Gry planszowe na lekcji. Część 3 (szkolenie składało się z trzech części po 4 godziny dydaktyczne zajęć stacjonarnych oraz 2 godziny zajęć e-learningowych – w sumie 12 godzin dydaktycznych zajęć stacjonarnych oraz 6 godzin dydaktycznych zajęć e-learningowych) oraz  Podsumowania projektu, które odbyło się w Wólce Milanowskiej. W ramach szkoleń uczniowie wraz z opiekunkami poznali i utrwalili programy: Learningapps, Thinglink, QRcode, Quizizz, Kahoot, Canva. Zakończenie projektu związane było z organizacją Dnia Gamifikacji w szkole.

17 czerwca 2019 r. uczniowie i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w Gamifikacji w szkole. Marcin i Paweł w programie Kahoot przygotowali testy, które uczestnicy rozwiązywali z wielkim zaangażowaniem. Były to konkursy „Jaka to melodia?” – test opracował Marcin Krzemiński oraz test wiedzy ogólnej przygotowany przez Pawła Jagiełłę.
Dzień Gamifikacji bardzo podobał się uczniom i będzie organizowany cyklicznie w szkole.