Sprawozdanie z działalności chóru szkolnego CANTATA w Szkole Podstawowej w Chęcinach 2018/2019

W skład chóru wchodzą uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły. Obecny skład chóru liczy 61 osób (od klas IV do III gimnazjalnych). Zespół bierze udział w akademiach, apelach i innych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych uatrakcyjniając ich przebieg. Ponadto chór bierze udział w konkursach i przeglądach organizowanych przez placówki kulturalno-oświatowe z terenu gminy, powiatu i województwa.

W I półroczu roku szkolnego 2018/2019 chór uczestniczył w następujących uroczystościach:

•  Rocznica agresji ZSRR na Polskę
  • Uroczyste obchody 100-lecia Niepodległości Polski
  • Jasełka szkolne
  • Gminny Przegląd Widowisk Jasełkowych w Chęcinach
  • Przegląd Kolęd i Pastorałek w Chęcinach

Jednym z najważniejszych wydarzeń w minionym półroczu był udział chóru CANTATA w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niezłomnej w Krakowie, gdzie chór zdobył Małe Grand Prix i zaśpiewał w Koncercie Galowym w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego.

W II półroczu roku szkolnego 2018/2019 chór uczestniczył w następujących uroczystościach:

• Uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych
  • Rocznica Konstytucji 3 Maja
  • Uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające pacyfikację Chęcin
  • Występ podczas seminarium w ramach XVII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w Starostwie Powiatowym W Kielcach
  • Koncert pieśni z okazji 200. Rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki
  • Msza św. z okazji 20. rocznicy kapłaństwa ks. Marka Bladego
  • Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Warto dodać, że koncert pieśni Moniuszki był przygotowywany wspólnie z chórem OREMUS, działającym przy parafii św. Bartłomieja w Chęcinach.

mgr Przemysław Gruszka