Warsztaty plastyczne „Barwy narodowe państw biorących udział w projekcie ShareEU inspiracją okolicznościowych prac plastycznych z termoutwardzalnej modeliny” w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach w ramach programu ShareEU.

W ramach projektu ShareEU „Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach post-totalitarnych. Refleksje po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej” uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły we wtorek, 1 grudnia 2020 r., uczestniczyli w 3 godzinnych warsztatach plastycznych  pod tytułem: „Barwy narodowe państw biorących udział w projekcie ShareEU inspiracją okolicznościowych prac plastycznych z termoutwardzalnej modeliny”.

Warsztaty podzielone zostały na dwie części. W pierwszej przedstawiono historię barw narodowych państw partnerskich biorących udział w projekcie oraz informacje dotyczące pracy z materiałem plastycznym. Duga cześć, praktyczna, wiązała się z wykonaniem z masy termoutwardzalnej pamiątkowego świecznika, magnesu lub elementu damskiej biżuterii np. wisiorka, nawiązujących do barw narodowych państw partnerskich projektu.

Warsztaty prowadziły Pani Maria Bednarska nauczyciel konsultant ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, główny koordynator projektu w województwie świętokrzyskim oraz Pani Aleksandra Potocka – Kuc – konsultant w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli a zarazem artysta plastyk.
Wykonano niezwykłe prace.

Zainteresowanie wśród uczniów warsztatami było duże. Jednak z powodu pandemii mogła w nich uczestniczyć określona grupa. Zajęcia odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego.