Sprawozdanie z działalności chóru szkolnego CANTATA w Szkole Podstawowej w Chęcinach 2019/2020

W skład chóru wchodzą uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły. Obecny skład chóru liczy 36 osób (od klas IV do VIII). Zespół bierze udział w akademiach, apelach i innych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych uatrakcyjniając ich przebieg. Ponadto chór bierze udział w konkursach i przeglądach organizowanych przez placówki kulturalno-oświatowe z terenu gminy, powiatu, województwa, jak również na szczeblu ogólnopolskim.

W I półroczu roku szkolnego 2019/2020 chór uczestniczył w następujących uroczystościach konkursach:

• Rocznica agresji ZSRR na Polskę
  • 101 Rocznica Niepodległości Polski
  • Ogólnopolski Konkurs Piosenki Niezłomnej w Krakowie (eliminacje wojewódzkie w Kielcach)
  • Jasełka szkolne
  • Gminny Przegląd Widowisk Jasełkowych w Chęcinach
  • Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Chęcinach
  • Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości” w WDK w Kielcach

Ponadto solistka chóru Wiktoria Czesak wystąpiła z piosenką podczas uroczystości oddania do użytku odnowionego boiska szkolnego z udziałem najwyższych władz gminy i posłanki na Sejm RP.

Solistka Kinga Kawecka zaśpiewała wraz z chórem kameralnym OREMUS podczas Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w kościele parafialnym w Chęcinach.

Niestety w II półroczu nastała pandemia koronawirusa i wprowadzone obostrzenia uniemożliwiły organizację jakichkolwiek imprez kulturalnych, przez co działalność chóru została mocno ograniczona. Nie oznaczało to jednak przerwy w aktywności chóru „Cantata”.

Po zajęciach prowadzonych on-line udało się spotkać „na żywo” w bardzo okrojonym składzie w szkole, gdzie nagraliśmy program słowno-muzyczny upamiętniający „76. rocznicę pacyfikacji Chęcin”.  Link: https://drive.google.com/drive/folders/1Z8FT1XW4rkXk5-IYKcXC6a94XnInAR8y

mgr Przemysław Gruszka