Sprawozdanie z działalności chóru szkolnego CANTATA w Szkole Podstawowej w Chęcinach 2021-2022

W skład chóru wchodzą uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły. Obecny skład chóru liczy 36 osób (od klas IV do VIII).

Zespół bierze udział w akademiach, apelach i innych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych uatrakcyjniając ich przebieg. Ponadto chór bierze udział w konkursach i przeglądach organizowanych przez placówki kulturalno-oświatowe z terenu gminy, powiatu, województwa, jak również na szczeblu ogólnopolskim. Ze względu na pandemię COVID-19 i nauczanie zdalne znacznie ograniczyła się możliwość prób i występów na żywo. Jednak w trakcie nauki stacjonarnej udało się zorganizować zajęcia, choć w mocno ograniczonym składzie.

W związku z zaistniałą sytuacją w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 chór uczestniczył w następujących uroczystościach konkursach:

- występ z okazji Dnia Nauczyciela;

- nagranie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości;

- występ w kościele parafialnym w Chęcinach na mszy św. W dniu Narodowego Święta Niepodległości;

- udział w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Chęcinach w formule online;

- nagranie kolęd do jasełek szkolnych;

- udział w przeglądzie kolęd i pastorałek „Chęciny kolędami rozśpiewane” w kościele parafialnym w Chęcinach w formule online

- publikacja materiałów w Internecie.

mgr Przemysław Gruszka