Sprawozdanie z działalności chóru szkolnego CANTATA w ZSO w Chęcinach

W skład chórku wchodzą uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły. Zespół bierze udział w akademiach, apelach i innych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych uatrakcyjniając ich przebieg. Ponadto chór bierze udział w konkursach i przeglądach organizowanych przez placówki kulturalno-oświatowe z terenu gminy, powiatu i województwa.

Opiekun chóru Przemysław Gruszka zaprojektował logo chóru „Cantata”, które widnieje na każdym pulpicie wykonawczym członka chóru.

W I półroczu roku szkolnego 2015/2016 chór wziął udział w następujących wydarzeniach:

Chór CANTATA z ZSO w Chęcinach pod opieką Przemysława Gruszki zajął III miejsce w kategorii „Soliści i zespoły Szkół Gimnazjalnych” wykonując utwory: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Pokłon Jezusowi”.

W II półroczu roku szkolnego 2015/2016 chór uczestniczył w następujących uroczystościach:

Ponadto wybrani uczniowie, członkowie chóru Cantata zaśpiewają w przedstawieniu operowym „Carmen” G. Bizeta, które odbędzie się 16 lipca 2016 w amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach.

Uczniowie ci uczestniczyli w próbach do spektaklu, uczęszczając na zajęcia prowadzone przeze mnie z chórem „Cantata” z ZSO w Chęcinach.

mgr Przemysław Gruszka