Kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Chęcinach w konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

18 czerwca 2022 r. odbyła się gala „Szalom na Wspólnej” w ramach Chmielnickich Jarmarków Kulturalnych, w czasie której odbyło się podsumowanie jubileuszowej, dziesiątej edycji Ogólnopolskiego konkursu tematycznego „Nasi sąsiedzi – Żydzi”.

W kategorii: „Filmy, słuchowiska, wywiady”: II miejsce zajęli: Luiza Ciepluch, Amelia Rudawska, Marcin Krzemiński, Wojciech Czesak. Uczniowie przygotowali film- wywiad „ Spotkanie ze świadkiem życia społeczności żydowskiej małego miasteczka na przykładzie Chęcin” pod opieką dr Grażyny Barwinek.

Bohaterką wywiadu była Pani Józefa Helena Wróbel.  Pani Józefa odpowiadała na pytania uczniów dotyczące życia we wspólnocie polsko- żydowskiej małego miasteczka przed II wojną światową. Praca nad materiałem konkursowym była wspaniałą lekcją historii i spotkaniem z niezwykłym człowiekiem.
Spotkanie odbyło się dzięki pomocy Pani Alicji Dąbskiej-Wojcieszyńskiej.

Uczestnicy konkursu i opiekun merytoryczny pracy dziękują Pani Józefie Wróbel za spotkanie i możliwość nagrania wywiadu i życzą dużo zdrowia.

Informacje z gali: