Szkolny Tydzień Jeszcze Większej Życzliwości 21 – 25. listopada 2022 r.

pod hasłem:

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas” Flora Edwards

Plan działań na cały tydzień

Światowy Dzień Życzliwości obchodzony jest 21. listopada

Chcemy przez cały tydzień rozdawać sobie wzajemnie jeszcze więcej uśmiechu, miłych słów, uprzejmych gestów, okazywać więcej szacunku, udzielać pomocy i wsparcia, abyśmy czuli się ze sobą jeszcze lepiej.

Co robimy?

21.11. Poniedziałek:

Stroimy Drzewo Życzliwości

Klasy planują „Wychowawczą lekcję życzliwości”, podczas której wybiorą Miss i Mistera Życzliwości. Wyniki należy przekazać do p. pedagog do czwartku.

Pomoc koleżeńska w nauce rozpoczyna swoją działalność. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Wolontariatu - piętro 1.

Na korytarzach ustawiamy dwie Skrzynki życzliwości dla klas 0-III i dla klas IV-VIII. Bardzo miłe kartki lub listy do kolegi, koleżanki, nauczyciela, pracownika obsługi szkoły, rodzica lub innej osoby (w otwartych kopertach!!!) możemy wrzucać  aż do piątku do godziny 10.30, a potem na 4 i 5. lekcji wolontariuszki: będę rozdawały życzliwą pocztę w salach lekcyjnych.

Uwaga! Przyjmujemy wyłącznie kartki/listy z podanym adresatem i klasą, do której ma być przekazana przesyłka.

22.11. Wtorek

Pierwszy Dzień Bambosza – wolontariusze z klas VII i VIII sprawdzają wykonanie zadania; kto miał odwagę założyć miękkie, domowe obuwie. Uwaga: Każdy uczeń, który posiada bambosze i wykaże się kulturą na lekcji, może liczyć na to, że nauczyciel, w ramach życzliwości dla uczniów, nie będzie go pytał. Jednak tę szansę można wykorzystać tylko raz w tygodniu na danym przedmiocie.

Gry i zabawy sportowe “Jesteśmy życzliwi dla naszego zdrowia, dla koleżanek i kolegów”  pod kierunkiem praktykantki p. Oliwii Petelickiej absolwenta ZSO w Chęcinach - zawodniczki, trenera i studentki (wg harmonogramu):

• 2 godz, lekc. IIa
  • 3 IIIa
  • 4 Ib

Dzień bez plecaka.

Nadal Skrzynki życzliwości przyjmują bardzo miłe kartki lub listy do kolegi, koleżanki, nauczyciela, pracownika obsługi szkoły, rodzica lub innej osoby.

23.11. Środa

Drugi Dzień Bambosza Uwaga: Każdy uczeń, który posiada bambosze i wykaże się kulturą na lekcji, może liczyć na to, że nauczyciel, w ramach życzliwości dla uczniów, nie będzie go pytał. Jednak tę szansę można wykorzystać tylko raz w tygodniu na danym przedmiocie.

Dzień bez plecaka.

Gry i zabawy sportowe “Jesteśmy życzliwi dla naszego zdrowia, dla koleżanek i kolegów”  pod kierunkiem praktykantki p. Oliwii Petelickiej absolwenta ZSO w Chęcinach - zawodniczki, trenera i studentki (wg harmonogramu):

• 1 godz, lekc. Ic
    2. IIb
    3. IIIb
    4. Ia

Życzliwa trenerka VIIIa na godzinie 6. lekcyjnej (p. Habik i pani

24.11. Czwartek

Trzeci Dzień Bambosza Uwaga: Każdy uczeń, który posiada bambosze i wykaże się kulturą na lekcji, może liczyć na to, że nauczyciel, w ramach życzliwości dla uczniów, nie będzie go pytał. Jednak tę szansę można wykorzystać tylko raz w tygodniu na danym przedmiocie.

Życzliwa trenerka VIIIb na godzinie 4. lekcyjnej

Życzliwa trenerka VIIIc na godzinie 6. lekcyjnej (ustalić z p. M. Habik)

Aktywne przerwy: Przynosimy z domu gry planszowe, kartu UNO, kostki Rubika itp. do wspólnej zabawy.

Uwaga: zapraszamy do Cicholandii i na korytarzu górnym. Gramy na przerwach przez cały dzień.

Roztańczona przerwa w sali gimnastycznej – na długich przerwach prowadzą Wolontariusze wg porządku, który zostanie podany.

25.11. Piątek

Dzień Misia

Czwarty Dzień Bambosza Uwaga: Każdy uczeń, który posiada bambosze i wykaże się kulturą na lekcji, może liczyć na to, że nauczyciel, w ramach życzliwości dla uczniów, nie będzie go pytał. Jednak tę szansę można wykorzystać tylko raz w tygodniu na danym przedmiocie.

Życzliwa poczta - dziś przesyłki trafiają do odbiorców na 5 i 6. godzinie lekcyjnej, dzięki wolontariuszom.

Upublicznienie MISS i MISTERÓW ŻYCZLIWOŚCI 2022 z poszczególnych klas.

Wybory MISS i MISTERA Szkoły Podstawowej w Chęcinach za rok 2022.
Wybrani głosują na siebie wzajemnie, prezentując swoją osobę.
Spotykamy się w sali gimnastycznej na 3. godzinie lekcyjnej.
Spotkanie prowadzi Wolontariat pod kierunkiem ks. Stanisława.

Przez cały tydzień, na każdym kroku przekazujemy sobie różne gesty życzliwości w klasie, szkole, w drodze do domu, no i w domu.

Jesteśmy bardzo mili dla siebie wzajemnie i dużo częściej się pozdrawiamy.

Opracowanie: Anna Wierzbicka-Kamińska i Wolontariusze klas VIII.