Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Spotkanie uczniów klas czwartych i 5b z instruktorem nurkowania p. Grzegorzem Furgał

Szóstego marca 2023 roku uczniowie klas czwartych i klasy 5 b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z doktorem nauk społecznych i zarazem instruktorem nurkowania z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą Panem Grzegorzem Furgał.

W zajęciach asystował i opowiadał o swojej pasji do nurkowania uczeń klasy piątej, Jakub Bęben. Ponadto pokazał kolegom i koleżankom zdobyte przez siebie trzy certyfikaty umiejętności nurkowych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się:

- Kto może nurkować?
- Dlaczego nurkowie pierwsi widzą zmiany w klimacie?
- O bezpieczeństwie nad i pod wodą ./Jak działają prądy strugowe?
- Czy można poczuć stan nieważkości na planecie Ziemia?
- Czy pod wodą są skarby?/ Jeśli tak, to jakie?
- O pracy nurków m.in. w oczyszczaniu środowiska podwodnego, poszukiwaniu osób i rzeczy.
- O poznaniu piękna podwodnego świata.
- Jakich kompetencji twardych i miękkich doświadczają adepci nurkowania?

Każdy uczestnik spotkania mógł obejrzeć i założyć sprzęt do nurkowaniasurprisedsmile

Dziękujemy p. Grzegorzowi za przyjęcie zaproszenia, podzielenie się z nami swoją pasją i doświadczeniami w pracy instruktora  nurkowanialaughing

Grzegorz Furgał - nurkuje już od wielu lat, przeszedł całą ścieżkę kursów rekreacyjnych oraz wielu kursów nurkowania technicznego, a od 2018 roku jest instruktorem nurkowania PADI Master Scuba Diving Trainer #424578, NAUI Instructor #63042 oraz posiada uprawnienia "Care for Children w/AED Instruktor" oraz jest instruktorem pierwszej pomocy. Posiada wiele specjalizacji instruktorskich w największych federacjach nurkowych: PADI oraz NAUI i cały czas doszkala się, aby uczyć jeszcze wszechstronniej. Uczył nurkowania zarówno w Polsce i w Chorwacji, dorosłych jak i dzieci. Poza nurkowaniem zajmuje się doradztwem marketingowym skierowanym do kancelarii prawnych. Posiada tytuł naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach.