Finał projektu "Akademia Źródeł Historycznych"

W Centrum Edukacyjnym IPN w Kielcach został podsumowany projekt edukacyjny "Akademia Źródeł Historycznych". Projekt realizowało Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Archiwum Państwowe w Kielcach, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach Przystanek Historia i Muzeum Narodowe w Kielcach.

Projekt zakończyła gra miejska pt.: "Stefan Artwiński - historia ukryta w źródłach". Nasza szkoła brała czynny udział w całości projektu, a podczas gry miejskiej reprezentowała nas zacna, 9-osobowa ekipa!

Mamy się czym pochwalić!
Połączone siły dziewczynek z klas 6b i 5b uzyskały ex equo najlepszy wynik punktowy!
Ostatecznie nasza drużyna w składzie: Wiktoria, Maja, Aleksandra, Marysia i Michalina ze względu na nieco słabszy czas, zajęła wspaniałe 2 miejsce w całej grze miejskiej  (licealistki były trochę szybsze )

Drużyna chłopców: Olgierd, Jakub, Szymon i Jakub (z kl. 5 b) również zaprezentowała się świetnie, a jako najmłodsza w tej rywalizacji, daje nadzieję na przyszłe występy.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w projekcie zaangażowanej młodzieży i nauczycielom naszej szkoły.