Zuzanna Pawłowska w finale Ogólnopolskiej Olimpiady ESA 2023

Zainteresowani tematyką ekologiczną uczniowie klas 8a, b, c wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej – Konkursie Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu (zwanej również Olimpiadą Edukacyjnej Sieci Antysmogowej lub Olimpiadą ESA).

Jej celem była popularyzacja wiedzy o powietrzu, jego zanieczyszczeniach i zmianach klimatu, aktywizacja do podejmowania działań na rzecz czystego powietrza. Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekologiczną i motywacją do stałego pogłębiania wiedzy i działań na rzecz czystego powietrza. Konkurs przebiegał w trzech etapach, polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na 40 pytań testowych. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział piętnastu uczniów, w drugim czternastu, w etapie finałowym o tytuł laureata ubiegała się Zuzanna Pawłowska uczennica klasy 8a.