2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia to dzień wyjątkowy - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie klasy drugiej w dniu dzisiejszym pod hasłem "Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami" przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany "Autyzm".
Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat różnorodności, każdy uczeń mógł wypowiedzieć się na temat swoich umiejętności i tego, w czym jest dobry. W kolejnej części naszych zajęć, uczniowie wykonali piękne motyle, które zdobią już salę lekcyjną.
W kwietniu wszystko budzi się do życia, w tym miesiącu w naszej szkole będziemy doświadczać i próbować zrozumieć, jak odbierają świat i rzeczywistość osoby znajdujące się obok nas. Pokażemy, że każdy z nas jest wyjątkowy i od każdego możemy się dużo nauczyć.