• Odwiedziny: 3119064

W świecie mitów

23 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Chęciny, zorganizowany pod honorowym patronatem pana Burmistrza Roberta Jaworskiego.

W I Edycji Konkursu wzięli udziały udział reprezentanci szkół podstawowych z miejscowości: Bolmin, Chęciny, Korzecko, Łukowa, Siedlce, Polichno, Starochęciny i Tokarnia. Łącznie w „mitologicznych potyczkach” uczestniczyło 23 uczniów.

W etapie międzyszkolnym wszystkie zgłoszone do konkursu drużyny rozwiązywały test wyboru, w którym łącznie można było zdobyć 100 punktów. Część ustna konkursu  polegała na zaprezentowaniu wylosowanego boga. Drużyny musiały opisać wybraną postać oraz narysować ilustrację – portret boga. Wybrany przez zespół reprezentant przedstawiał wynik pracy drużyny. Za tę część uczestnicy konkursowych zmagań mogli otrzymać 40 punktów.

Oczekując na wyniki, uczniowie mieli okazję się zrelaksować, oglądając występ kabaretu Bez Nazwy, który działa przy Gimnazjum nr 1 w Chęcinach.

Jury (w składzie: pani Grażyna Staszek, pani Monika Gugulska oraz pani Agnieszka Skrobot) było pod ogromnym wrażeniem wiedzy, jaką zaprezentowały wszystkie drużyny. Uczestnicy konkursu wykazali się bowiem doskonała znajomością mitów.

Pan Burmistrz Robert Jaworski, gratulując zwycięzcom, podkreślił, że mitologia grecka stanowi kolebkę kultury europejskiej i jest do dziś źródłem inspiracji dla twórców z wielu dziedzin sztuki.

Prawdziwymi ekspertami – znawcami mitologii– okazały się uczniowie reprezentujący:

- Szkołę Podstawową w Tokarni (Natalia Czwartosz, Aleksandra Reglińska, Oliwia Napora) – I miejsce;

- Szkołę Podstawową w Siedlcach (Cezary Buła, Angelika Wojsa) – II miejsce;

- Szkołę Podstawową w Chęcinach (Julia Góralska, Konrad Kuleta i Jakub Mochocki)– III miejsce.

Każdy z uczestników Konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek, zaś zwycięzcy również nagrody książkowe.

Organizatorzy pragną także pogratulować oraz podziękować za współpracę paniom – nauczycielkom j. polskiego, które przygotowywały uczniów do konkursu.

Fotorelacja w Galerii SP >>>>  lub na stronie www.checiny.pl

Organizatorzy: