• Odwiedziny: 3119053

Wyróżnienie dla drużyny z klasy III b gimnazjum

Przemysław Ciesek, Kacper Kwiatkowski i Karol Polit, uczniowie p. Beaty Biernackiej-Smolarczyk, otrzymali wyróżnienie w VI edycji Maratonu matematycznego w języku angielskim dla gimnazjalistów 2016.

Do konkursu przystąpiło 41 drużyn z 20 szkół. Maraton matematyczny cieszy się powodzeniem wśród gimnazjalistów z całego województwa świętokrzyskiego, w tegorocznej edycji udział wzięło 9 szkół z Kielc i 11 z województwa. Konkurs objęty został patronatem honorowym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Tradycyjnie 3-osobowe drużyny rozwiązywały test z zadaniami z matematyki w języku angielskim, który składał się ze 100 zadań, a na ich rozwiązanie uczniowie mieli 4 godziny. W konkursie nagrodzono laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznano dwa wyróżnienia.

ZSO w Chęcinach