Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W ramach programu edukacyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować” 62 uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyło w zajęciach warsztatowych z zakresu podejmowania podstawowych działań ratujących życie w sytuacjach zagrożenia.

Dzieci nabyły umiejętność rozpoznawania sytuacji zagrożenia życia, powiadamiania służb ratunkowych, układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej oraz prowadzenia czynności ratujących życie (resuscytacja krążeniowo – oddechowa). Potwierdzenie udziału w zajęciach oraz hologram znajdą się na świadectwie szkolnym. Zajęcia przeprowadziły opiekunki SK PCK.

Podczas tegorocznych Bezpiecznych Wakacji uczniowie klas czwartych mieli możliwość przypomnienia sobie i przećwiczenia podstawowych czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.