Jak być dobrym doradcą dla własnego dziecka?

16 listopada 2016 r., podobnie jak przed rokiem, odbyły się warsztaty doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów klas III gimnazjum na temat "Jak być dobrym doradcą dla własnego dziecka?". Zajęcia przybliżające temat wyboru szkoły ponadgimnazjalnej poprowadził pan Gerard Adydan - pedagog i doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekoszowie, który jednocześnie wspiera naszą szkołę w pracy diagnostycznej z tego zakresu.

Ważne jest to, że frekwencja rodziców była lepsza niz poprzednio. Znalazł sie też czas na indywidualne omówienie kilku sytuacji.

Uczestnicy dostali pracę domową: Przeprowadzenie rozmowy z własnym dzieckiem na temat jego preferencji zawodowych i planowanego wyboru dalszego kierunku kształcenia.