• Odwiedziny: 3119019

„W świecie mitów”

22 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „W świecie mitów” dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Chęciny.

Honorowy patron nad konkursem odjął pan Burmistrz Robert Jaworski, który, witając przybyłych na imprezę nauczycieli i uczniów, podkreślał znaczenie mitologii greckiej w rozwoju kultury europejskiej.

W konkursie udział wzięli reprezentanci  szkół podstawowych z miejscowości: Bolmin, Chęciny, Korzecko, Łukowa, Siedlce, Polichno, Starochęciny, Tokarnia i Wolica. Łącznie w „mitologicznych potyczkach” uczestniczyło 27 uczniów.

W etapie międzyszkolnym wszystkie zgłoszone do konkursu drużyny rozwiązywały test wyboru, w którym łącznie można było zdobyć 100 punktów. Część ustna konkursu polegała na streszczeniu oraz zaprezentowaniu rysunku – ilustracji wylosowanego mitu. Wybrany przez zespół reprezentant przedstawiał wyniki pracy drużyny. Za tę część uczniowie mogli otrzymać 40 punktów.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą i kreatywnością, co podkreśliły (podczas ogłaszania wyników) członkinie Jury - w składzie: dyrektor ZSO w Chęcinach pani Iwona Samburska, pani Monika Gugulska, pani Marzena Rewucka- Kundys i pani Agnieszka Skrobot.

Każdy z uczestników Konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, zaś dodatkowo upominki - zwycięzcy .

Oto oni:

- Natalia Czwartosz, Martyna Woś, Oliwia Napora ze Szkoły Podstawowej w Tokarni;

- Kacper Zawadka, Joanna Moskwa i Hubert Malarski ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach;

- Julia Adamczyk, Krystian Pękalski i Karol Pękalski ze Szkoły Podstawowej w Bolminie – III miejsce.

Oczekując na wyniki, wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni  do obejrzenia występu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach (pod opieką pani Justyny Ramiączek), którzy zaprezentowali sceny z mitologii greckiej – „Przygody z bogami i boginiami”.

Organizatorzy, gratulując jeszcze raz Laureatom, pragną także serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, w tym m.in.:

- panu Burmistrzowi Robertowi Jaworskiemu, dyrekcji ZSO w Chęcinach- za pomoc i wsparcie;

- paniom nauczycielkom j. polskiego ze szkół podstawowych z terenu gminy - za przygotowanie uczniów do konkursu;

- pani Agnieszce Tomczyk- za oprawę wizualną (dekorację),

- uczniom i uczennicom z kl. III c, II c, II d  gimnazjum – za przygotowanie sali i nagłośnienia oraz prowadzenie konkursu (tu szczególne słowa podziękowania kierujemy do Jakuba Kota, Adriana Resztaka, Agnieszki Ciepielewskiej i Klaudii Król).

Polonistki ZSO w Chęcinach