Od pasji do realizacji

W dniach 28 – 29. marca 2017 r. lekcje doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów klas I gimnazjum poprowadziła Oliwia Petelicka – uczennica klasy IIc gimnazjum. Oliwia jest bramkarzem KSP Kielce. Trenuje już od kilku dobrych lat, bo od 5. roku życia.

Oliwia bardzo chętnie spotkała się z młodszymi od siebie koleżankami i kolegami ze szkoły, bo nasi uczniowie co roku, na zajęciach doradztwa zawodowego wskazują, że ich najważniejsze zainteresowania to sport. Jak długa jest droga od zainteresowań czy nawet pasji do ich realizacji, mogli dowiedzieć się właśnie z tej lekcji. Sport, zdaniem Oliwii, to nie tylko wysoka sprawność fizyczna, ale także silny charakter; wiele wyrzeczeń, dobra organizacja każdego dnia, treningi nawet podczas dni „wolnych od szkoły”, no i duże prawdopodobieństwo urazów. Jednocześnie bardzo ważne jest podporządkowanie własnego myślenia i pracy celom drużyny.

Anna Wierzbicka-Kamińska