• Odwiedziny: 3119472

Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Miło nam poinformować, że ALEKSANDRA KULETA z kl. IIIa gimnazjum została LAUREATKĄ  XIV Konkursu Geograficznego dla uczniów woj. świętokrzyskiegoOlę do konkursu przygotowywała p. Iwona Bożek.

Ponadto ucz. kl. IIIb  Natalia Krzepecka podopieczna p. Agnieszki Skrobot została Finalistką III etapu XIV Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2016/2017

Ola udzieliła  nam odpowiedzi  na kilka  tradycyjnych pytań:

Powiedz innym uczniom o swoich zainteresowaniach:

A.K.- Skupiając się na przedmiotach szkolnych są to szczególnie przedmioty ścisłe. Swój wolny czas często poświęcam mojej ulubionej książce. Uwielbiam słuchać muzyki.

Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w konkursach przedmiotowych?

A.K.-Wzięłam udział w konkursach, ponieważ chciałam sprawdzić swoją wiedzę.

Jak wyglądały Twoje przygotowania do konkursów?

A.K.-Moje przygotowania opierały się na uczestnictwie w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych i nauce z otrzymywanych od nauczycieli materiałów. Jestem im ogromnie wdzięczna za swój czas i trud w przygotowanie mnie do konkursów.

Czy napotkałaś jakieś trudności podczas przygotowań?

A.K.- Największą trudnością jaką doświadczyłam podczas przygotowań była niewystarczająca ilość czasu. Ciężko mi było pogodzić egzaminy końcowe, konkursy i bieżące lekcje. Wspomnę również o grypie, która przeszkodziła mi w planach.

Kto pomagał Ci w przygotowaniach?

A.K.- W przygotowaniach pomagali mi nauczyciele. Uważam, że to co osiągnęłam zawdzięczam moim nauczycielom.

A może masz swoją „receptę” na sukces?

A.K.- ,,Receptą’’ na sukces jest systematyczność, praca, determinacja i wiara w to co się robi.

Zdradź nam swoje plany na przyszłość?

A.K.- Zamierzam kontynuować naukę w liceum o profilu biologiczno-chemicznym. A co dalej … czas pokaże.

Co chciałabyś przekazać innym uczniom, którzy chcieliby pójść w Twoje ślady?

A.K.- Taki już jest świat: aby odnieść sukces musisz zaryzykować i pogodzić się z tym, że może Ci się czasem nie udać. Dlatego Wy nigdy się nie poddawajcie i zawsze dążcie do celu. Pamiętajcie, że wygrywają Ci, którzy walczą do końca Mrugnięcie

Nagrodzono gimnazjalistów – laureatów konkursów przedmiotowych