„Wygraj z Rakiem” „Trzymaj Formę”

W roku szkolnym 2016/2017  uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przystąpili do realizacji programu ”Trzymaj Formę” oraz kontynuacji programu „ Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, których wspólnym celem jest promocja zdrowego stylu życia.

W ramach prac związanych  z wdrażaniem w/w projektów przeprowadzono akcje:

W ramach prac związanych  z wdrażaniem w/w projektów przeprowadzono akcje:

- spożywania podczas przerw przekąsek owocowo-warzywnych przygotowanych przez grupę uczniów klasy III a gimnazjum. W miesiącach: styczniu, lutym, marcu i maju były to dostępne w sezonie zimowo – wiosennym  jabłka i marchewki. Akcje cieszyły się dużym uznaniem wśród  społeczności szkolnej.

Ponadto uczniowie wykonali gazetki ścienne informujące o walorach zdrowotnych i ciekawostkach dotyczących spożywanych produktów.

Dzieci z klas I – III SP i młodzież klas III gimnazjum na zajęciach lekcyjnych samodzielnie wykonali smaczne i zdrowe kanapki, surówki i sałatki. Po degustacji nastąpiła ich ocena pod kątem zdrowotnym.

We wrześniu uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz” (ogólnopolski konkurs o prawidłowym żywieniu organizowanym prze MEN we współpracy z ORE i Kuratorium Oświaty w ramach rządowego programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”). Wykonane przez uczniów prace plastyczne, zostały zaprezentowane w formie wystawki.

koordynatorzy programu:

D. Bożek, E. Dąbrowska,