Konkurs Czytelniczy

Konkurs Czytelniczy "Magiczne podróże po literaturze" - po raz ósmy odbył się
w naszej szkole 19 maja 2017 roku.

Zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a i tym razem nie zawiedliśmy się, licząc na duże grono uczestników. Konkurs przeznaczony był dla uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Chęciny.

Uczestnicy ze szkół podstawowych przez cztery miesiące musieli zapoznać się z czterema pozycjami z cyklu "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery: "Ania z Zielonego Wzgórza", "Ania z Avonlea", „Ania na Uniwersytecie" i "Ania z Szumiących Topoli". Z kolei uczniowie gimnazjów (Wolica i Chęciny) poznawali twórczość Agaty Christie: "Dwanaście prac Herkulesa", "Morderstwo w Orient Expressie" ,”Śmierć na Nilu" oraz "I nie było już nikogo".

Konkursowicze przez 60 minut rozwiązywali test z znajomości treści utworów i biografii twórców. Następnie mieli okazję wziąć udział w przedstawieniu "Mały Książę" przygotowanym przez  Koło Teatralne i programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klas I-III SP, pod okiem pań: Grażyny Metryckiej i Elżbiety Krzysztofek. W tym czasie trwało intensywne sprawdzanie prac konkursowych.

Zwycięzcy tegorocznego Konkursu Czytelniczego:

Szkoły podstawowe:

I miejsce Aleksandra Luty z Bolmina,

II miejsce Martyna Woś z Tokarni

III miejsce Anna Kozłowska z Chęcin.

Gimnazjum:

I miejsce Magdalena Wargocka z Wolicy,

II miejsce Patrycja Szymkiewicz z Chęcin

III miejsce Katarzyna Radomska z Chęcin.

Nagrody książkowe, dyplomy, podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu i drobne upominki ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wręczyła pani dyrektor ZSO w Chęcinach, Iwona Samburska.

POLONISTKI z ZSO w Chęcinach