Imieniny: Celestyny, Iwony

Miłosz Cielibała i Paweł Kaczor wyróżnieni w ogólnopolskim projekcie „Wspólna przestrzeń-wspólna sprawa” w Gdyni

Uczniowie Miłosz Cielibała i Paweł Kaczor wyróżnieni w ogólnopolskim
projekcie „Wspólna przestrzeń-wspólna sprawa” w Gdyni

Prezydent miasta Wojciech Szczurek i zastępca Attaché Kulturalnego Ambasady w USA w Polsce Scott Whitmore wręczyli nagrody wyróżnionym zespołom uczniowskim i studenckim na konferencji w Gdyni w ramach projektu „Wspólna przestrzeń-wspólna sprawa”.

Praca uczniów naszego Gimnazjum została zauważona i doceniona. Zagadnienia poruszone w filmie były inspiracją dla studentów, którzy stworzyli projekt podjazdu do kościoła Św. Bartłomieja w Chęcinach wraz z Drogą Krzyżową.

Studenci Katarzyna Ciesielska i Sebastian Skrzydliński z Politechniki Poznańskiej zajęli II miejsce w konkursie. Prace zespołów akademickich zostały wystawione na wernisażu 29 maja także w Gdyni w nowoczesnym budynku „InfoBox”. Uczestnicy projektu zostali zaproszeni na galę integracji społecznej, która odbyła się w Teatrze Muzycznym. Gospodarzem był prezydent miasta, który promował ideę „Miasta bez Barier”.

Nagrodą niespodzianką dla wszystkich zaproszonych uczestników konkursu było zwiedzanie Centrum Naukowo-Technologicznego „Eksperyment”.

Wszyscy bawili się doskonale.