Spotkanie z p. Zofią Grygiel – wolontariuszką w ramach projektu Edukacji Globalnej

14 listopada 2017 r. w ramach działań w projekcie Edukacji Globalnej w naszej szkole gościła wolontariuszka p. Zofia Grygiel, która przez rok pracowała w Domu Dziecka w Tupizie w Boliwii.
Wolontariuszka po krótkim wstępie, przy pomocy prezentacji i ćwiczeń z młodzieżą, przybliżała kulturę, obyczaje i historię Boliwijczyków.

Barwnie i niezwykle ciekawie opowiadała o  mieszkańcach, kulturze, obyczajowości ale podkreślała także potrzeby dzieci tego regionu. Spotkanie zorganizowano dla dwóch grup: pierwsze- młodzież z klas III gimnazjum a drugie dla społeczności młodszej: uczniowie klasy szóstej i siódmej.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, dzieci chętnie uczyły się nowych słów języku hiszpańskim. Zadawały pytania.