Projekt edukacyjny z zakresu Edukacji Globalnej:

„Przyszłość świata zależy od nas”

29.11.2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu i Tygodnia Edukacji Globalnej.

Uczniowie klasy III b gimnazjum przygotowali prezentację, na którą składały się projekcja 3 filmów związanych z tematem projektu Wszyscy odpowiadamy za głód na świecie. Przyszłość głodujących zależy od nas. Stop marnowaniu żywności.

Uczniowie przedstawili dane statystyczne dotyczące marnowania żywności, odnieśli się do sytuacji głodujących na świecie. Zaprezentowano plakaty i postery. Uczniowie układali wcześniej przygotowane hasła z nakrętek po napojach związanych z szanowaniem żywności i pomocy głodującym. Prezentacja odbyła się w trzech turach na sali gimnastycznej.

Prowadzący odczytali List do Ludzi Dobrej Woli prosząc o wsparcie dla głodujących na świecie, w kraju, w naszym mieście i regionie.  Ogłosili powstanie miejsca dzielenia się żywnością i posiłkami w szkole: „Częstowalnia- Jedzonkowo”.

Każdy uczeń, może podzielić się owocami, warzywami czy napojami z innymi jeśli sam nie chce skonsumować produktów.