Święto Biblioteki 2018 w Szkole Podstawowej w Chęcinach

Tradycją Szkoły Podstawowej w Chęcinach stały się obchody Święta Biblioteki Szkolnej. W dniu 8 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie wcześniej ogłoszonych konkursów literackich i plastycznych związanych z promocją czytelnictwa.

Swoją obecnością uświetnili Święto Biblioteki - Burmistrz Gminy i Miasta  Chęciny Robert Jaworski, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Urszula Salwa oraz Łukasz Kwiecień z PBW.

W konkursach, które ogłosiła biblioteka szkolna, wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Przewodnim tematem tegorocznego Święta Biblioteki była komedia Aleksandra Fredry „Zemsta”, a dla najmłodszych „Miś w literaturze” oraz świat Kubusia Puchatka.

Goście uroczystości zgodnie podkreślali wagę promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Czytanie nie tylko wzbogaca  słownictwo, wpływa na rozwój wyobraźni, ale stanowi świetne ćwiczenie dla naszego mózgu.

Tak więc czytajmy jak najwięcej, nie tylko dla rozrywki, ale dla zdrowia!

Marzena Spytkowska

Monika Gugulska