Zajęcia z programowania

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły z klas I- III przystąpili do projektu „ ProgamujeMY kielecki ”, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz zdobycie nowych umiejętności w obszarze programowania. Na potrzeby realizacji projektu szkoła otrzymała nowoczesne zestawy klocków LEGO.

W ramach projektu nauczyciele prowadzą z uczniami cykl 14 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych. W czasie tych zajęć uczniowie budują z klocków LEGO roboty przy użyciu komputerów oraz układają programy, aby roboty wykonywały określony ruch i dźwięk, ale przede wszystkim doskonale się bawią.

Zajęcia te doskonale rozwijają umiejętność pracy zespołowej i komunikacji oraz wszystkie kompetencje kluczowe:
- porozumiewanie się w języku ojczystym,
- porozumiewanie się w językach obcych,
- kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne,
- kompetencje informatyczne,
- umiejętność uczenia się,
- kompetencje społeczne i obywatelskie,
- inicjatywność i przedsiębiorczość,
- świadomość i ekspresję kulturalną.

Zakończenie projektu stanowi zlot młodych programistów będący doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności.

G. Metrycka