Wizyta w rozgłośni Radia Kielce

14 listopada klasa V a udała się z wizytą do rozgłośni Radia Kielce (101,4 MHz), mieszczącego się przy ul. Radiowej 4.

Uczniów po budynku oprowadzał pan Jacek Hajnrych – dyrektor techniczny. W niezwykle interesujący i przystępny sposób opowiadał on m.in. o pracy dziennikarzy i innych „ludzi radia”.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się jak wygląda nagranie audycji muzycznej, zwiedziły studio, reżyserkę, przechodziły przez newsroom. Rozmawiały m.in. o nadajnikach, głośnikach, mikserach, falach dźwiękowych, a także o historii radia... Widziały wystawkę starych radioodbiorników.

Najwięcej emocji pojawiło się w czasie wizyty w studio, gdzie była nagrywana audycja na żywo.

Kto słyszał, jak V a przesyła pozdrowienia dla całej szkoły i pani wychowawczyni? Wyluzowany