Udział szkoły w programie „Otwarta firma”

W dniach 12-18 listopada 2018 roku w Polsce (podobnie jak w innych 160 krajach świata) po raz jedenasty zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

W ramach jego obchodów nasza szkoła przyjęła zaproszenie do udziału w programie „Otwarta firma”.

„Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej” - czytamy na stronie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Dzięki udziałowi w programie w dniach od 12 - 18 listopada uczniowie SP w Chęcinach mieli okazję spotkać się z wieloma interesującymi osobami, które w ciekawy sposób opowiadały o tajnikach następujących zawodów:

kucharza - p. Barbara Świeboda, p. Renata Adamczyk

farmaceuty - p. Agnieszka Łużniak

artysty malarza - p. Aneta Walkowicz

szewca - p. Grzegorz Klamka

przewodnika świętokrzyskiego - p. Dorota Czesak

leśniczego - p. Andrzej Kot

fryzjera- p. Anna Wrońska

aktora teatralnego - p. Dawid Żłobiński

kosmetyczki - p. Aneta Ściegienna Kowalska

strażaka - p. Jarosław Idziak, Komendant Gminny Związku OSP RP w Chęcinach

inżyniera dźwięku - p. Jacek Hajnrych

dziennikarza prasowego i radiowego - p. Marcin Sztandera

pielęgniarki - p. Agata Lewicka

intendentki szkolnej - p. Ewa Chuk

konserwatora szkolnego - p. Jerzy Podsiadło

Dzięki uprzejmości p. Pawła Broli i p. Ewy Znojek uczniowie zapoznali się również z działalnością UMiG oraz MOPS-u.

Spotkania dzieci z przedstawicielami różnych zawodów odbywały się zarówno w szkole, jak i w terenie (m.in. w zakładach pracy, urzędach).

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Tygodnia Przedsiębiorczości chcemy złożyć serdeczne podziękowania.  Mamy nadzieję, że zdobyte przez uczniów informacje dot. różnych profesji zaprocentują bardziej świadomym budowaniem przez nich przyszłych ścieżek zawodowych.