• Odwiedziny: 3102009

„ Być jak Ignacy”- blok drugi Kazimierz Funk

„Kazimierz Funk-polski odkrywca witamin”- zajęcia dla członków Klubu Naukowego „Discovery”

W ramach pracy Szkolnego Koła Naukowego „Discovery” Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach przeprowadzono kolejne zajęcia. Tym razem dotyczyły one wyjątkowego człowieka Kazimierza Funka.
Członkowie Koła pracowali w grupach rozwiązując przygotowane zadania. Do realizacji zadań wykorzystano zaproponowane materiały dydaktyczne oraz własną prezentację.
Zaprezentowano produkty, w których znajdują się witaminy a zadaniem uczniów było następnie wylosowanie liter, z których zbudowano nazwisko i imię bohatera zajęć.

Następnie przedstawiono sylwetkę Kazimierza Funka oraz prezentację poświeconą jego osobie. Uczniowie w swoich grupach otrzymali także dodatkowe materiały tekstowe, aby móc rozwiązać quiz dotyczący kariery Funka. Następnie sporządzili mapę myśli związaną
z karierą wynalazcy.
Następne zadanie związane było z odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego witaminy są ważne dla człowieka? Uczniowie sporządzili wspólny plakat.
Kolejne zadanie związane było z podsumowaniem wiadomości dotyczących życia i kariery Kazimierza Funka na zasadzie własnej pracy w grupie a następnie wspólnej odpowiedzi.

„Witamina źródłem naszego zdrowia” -zajęcia dla członków Klubu Naukowego „Discovery”

Drugie  zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia sylwetki Kazimierza Funka. Uczniowie pamiętali postać wynalazcy.
Uczniowie pracując w grupach  otrzymali teksty wierszy o witaminach:
Ireny Landau „Możecie spytać” z propozycji programu oraz „Witaminowe abecadło”.
Zadaniem uczniów było rozpoznanie witamin na podstawie tekstów oraz przyporządkowanie im przygotowanych przez nauczyciela informacji. W ten sposób uczniowie opracowali plakaty dotyczące poszczególnych wybranych witamin.
Następne zadanie związane było z napisaniem „Listu do dzieci” od wybranej witaminy.
Na podsumowanie uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę z hasłem „Witaminy”.

Kazimierz Funk film >>>>

Zajęcia przeprowadziła p. Grażyna Barwinek