„Cztery pory roku w poezji”

7 czerwca 2019 r. w naszej Szkole odbył się wieczorek poetycki – „Cztery pory roku w poezji”.
W programie znalazły się wiersze wybitnych polskich poetów, m.in. Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Marii Konopnickiej i Adama Asnyka. Recytacji towarzyszyła muzyka, wysłuchać można było np. fragmentów „Czterech pór roku” Antoniego Vivaldiego, piosenek tematycznie związanych z motywem przewodnim spotkania.

Część utworów śpiewali muzycznie uzdolnieni uczniowie: Martyna Długosz (Va), Magdalena Nartowska (III c gimnazjum), Maja Gacek (VIII b) i Sylwia Kaczyńska (VIII b).

Wiersze recytowali: Martyna Długosz (V a), Miłosz Czesak (V a), Witold Czesak (Va), Zuzanna Brola (Va), Amelia Szewczyk (V c), Wiktoria Korus (VIII b), Maja Szewczyk (Vc),  Julia Wróbel (V c), Aniela Stawska (V a), Maja Gacek (VIII b), Kinga Perczak (IV a), Amelia Świeboda (IV a), Ignacy Gałek (IV a), Natalia Syska (VII a), Michał Krajewski (IV c), Joanna Moskwa (VIII a) i Kinga Kawecka (V a).

Dziękujemy naszym młodym artystom oraz publiczności za wspólnie spędzone piękne popołudnie…

Opiekunowie Koła Teatralnego „Fraszka”