„W drodze do wolności” nasi uczniowie uczestniczą w projekcie ŚCDN i IPN

23 września 2019 r. rozpoczęliśmy nasz udział w kolejnym projekcie historycznym, tym razem „W drodze do wolności”. Organizatorami są ŚCDN i IPN a patronat nad projektem objął ŚKO.

Ideą projektu jest prezentacja kluczowych w historii polskiego narodu wydarzeń, które ukształtowały Polskę jako wolne i niepodległe państwo.

Zajęcia projektu będą realizowane przez cały rok szkolny. Uczniowie będą uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników IPN oraz ćwiczyć umiejętności na warsztatach:
Narzędzia TIK (Web Questy, Learning Apps, Kahoot, Thinglink)
Celem jest Gamifikacja (gra miejska, gry planszowe). Uczestnicy nauczą się wykonywać notatki wykorzystując myślenie wizualne na lekcjach historii.

Pierwsze spotkanie poświęcone było kampanii wrześniowej. Uczestnicy wysłuchali trzech wykładów:
1. Przed wojenną burzą. Polityczne i militarne aspekty wybuchu II wojny światowej.
2. W walce. Wojna obronna i początki konspiracji.
3. Zniszczyć naród. Antypolska polityka Niemców i Sowietów.