Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Dnia 14 listopada 2019 r. w szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Uczniowie rozwiązywali test podzieleni na dwie grupy: poziom 1 (kl. IV-VI szkoły podstawowej), poziom 2 (kl. VII-VIII). Test konkursowy składał się z 30 pytań. Do każdego pytania w olimpiadzie podane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna była prawidłowa. Maksymalnie można było zdobyć 240 punktów.

Konkurs w naszej szkole cieszył się dużym zainteresowaniem. Brało w nim udział 21 osób (z kl. VI a, VI c i VII a). Najlepszy wynik uzyskali: Martyna Długosz i Wojciech Czesak z VI a. Zdobyli po 206 punktów i oboje zajęli w konkursie 18. miejsce  (laureatami konkursu zostawali uczniowie, którzy uplasowali się w rankingu konkursu od 1. do 16. miejsca).