Zajęcia wychowawcze w 7b „Jak mieć w sam raz czasu na wszystko?”

Część 1. Koło wartości (kwadrat wartości)

Uczniowie klasy 7b wybierali 2 lub więcej najważniejszych dla Siebie wartości z przykładowej listy. Następnie mieli zastanowić się nad każdą z nich i określić na ile są z danej wartości zadowoleni w skali od 1 do 10, przy założeniu, że 1 to najmniej a 10 to stan idealny, gdzie w pełni realizują tę wartość i nie potrzebują nic zmieniać w jej obszarze.

Część 2. Karty wartości

W drugiej części zajęć uczniowie mieli przygotować karty prezentujące wybrane przez siebie wartości. Po jednej stronie karty miało być napisane słowo, a po drugiej powinien znaleźć się rysunek, grafika, kolaż do danej wartości (stworzone obrazki mogą być dosłowne, abstrakcyjne - co im w duszy zagra).

Załącznik 1 >>>>>

załącznik 2 >>>>>

Efekty uczniów pracujących w swoich domach, komunikujących się on-line w czasie zajęć, są b. ciekawe i zaskakujące.