• Odwiedziny: 3119014

20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ – Światowy Dzień Pszczół

Owady te zaliczane do głównych zapylaczy kwiatów warunkują powstawanie licznych owoców, które bardzo lubimy i chętnie jemy ponieważ są zdrowe. Wielu z nas lubi pszczeli produkt, którym jest miód. Dlatego  powinniśmy dbać o pszczoły i robić wszystko co w naszej mocy, aby je chronić. Uczniowie z naszej szkoły też interesują się tym problemem i w różny sposób pokazują swoją troskę o pracowite owady.

Klasa 2b robiła rysunki na temat ochrony pszczół, uczennice z 5a zrobiły prace przestrzenną z surowców wtórnych obrazującą oryginalny ul, a uczennica z 8a narysowała plakat. W tym miejscu warto również podkreślić, że Amelia Kowalczyk – uczennica z klasy 8a, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Pszczół”, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziękujemy i gratulujemy poważnego podejścia do tego ważnego tematu. Edukacja w zakresie ochrony pszczół jest bardzo istotna i dotyczy nas wszystkich.