#ShareEU- konferencja podsumowująca udział w projekcie „Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach posttotalitarnych. Refleksje po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej”

27 lutego 2021 r. odbyła się w formie on-line na platformie ZOOM  „Konferencja dla Edukacji" podsumowująca realizację projektu #ShareEU  „ Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach posttotalitarnych. Refleksje po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej”.

Organizatorami wydarzenia było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Powiat Kielecki.
W programie konferencji poruszono tematykę kształtowania się ustrojów totalitarnych po II wojnie światowej w Europie Środkowej,  transformacji ustrojowej w państwach Europy Środkowej, roli europejskiej polityki regionalnej w rozwoju krajów Unii Europejskiej. Zaprezentowano wyniki działań prowadzonych w czasie realizacji projektu, udział szkół w projektach wymiany międzynarodowej, zyski i straty udziału Regionu Świętokrzyskiego w strukturach Unii Europejskiej.
Uczestnikami konferencji byli pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Starostwa Powiatowego w Kielcach, ŚCDN, szkolni koordynatorzy oraz uczniowie.
Wśród prelegentów była koordynatorka projektu #ShareEU w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach dr Grażyna Barwinek, która przedstawiła temat „Szkolne Kluby Europejskie refleksje i doświadczenia z perspektywy czasu.”
Naszą prezentację wspierała osobiście Pani Maja Selan z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie, która na co dzień zajmuje się tą inicjatywą.

#ShareEU- konferencja podsumowująca projekt - na portalu gminnym