„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” – pod takim hasłem w dniu 9 listopada 2013 roku  w Centrum  Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny „Niemczówka” odbył się jesienny spektakl słowno - muzyczny.

Zebranych Gości powitał pan Dominik Kowalski - pracownik Centrum  Informacji Turystycznej i Historycznej, a następnie głos zabrał burmistrz – pan Robert Jaworski, który objął imprezę patronatem.

Spektakl przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego, Gimnazjum im. Kacpra Fodygi oraz Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach pod czujnym okiem swych nauczycieli polonistów.

O nastrojową oprawę muzyczną uroczystości zadbała pani Edyta Bobryk, zaś multimedialna prezentacja o lokalnym charakterze powstała pod nadzorem nauczyciela historii – pana Damiana Chaja.

Przedstawienie nawiązywało do ważnych listopadowych świąt: Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Wieczór poświęcono pamięci zmarłych bliskich, przyjaciół i znajomych.

W kameralnej atmosferze panującej w „Niemczówce”  - wśród blasku świec i płynących w tle podkładów muzycznych - uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny zawierający między innymi: recytację utworów twórców literatury polskiej różnych epok oraz solowe występy wokalne (także przy akompaniamencie gitary). Kolejne partie literackie i muzyczne przeplatane słowami narratora wprowadziły zebranych w nastrój zadumy i refleksji nad przemijaniem, relacjami międzyludzkimi oraz wartościami, którymi należy kierować się w życiu. Przejmujące występy młodych artystów wywołały u publiczności silne emocje i łzy wzruszenia. Uczniowie nagrodzeni zostali owacją na stojąco.

W spektaklu wzięli udział:

- Magdalena Chłopek (ZS nr 2) – występ wokalny

- Kamila Domagała (ZS nr 2) – recytacja

- Kamila Kozak (ZS nr 2) – recytacja

- Klaudia Seweryn (ZS nr 2) - recytacja

- Weronika Miernik (Gimnazjum nr 1) - narrator

- Aldona Molenda (Gimnazjum nr 1) – recytacja

- Anna Ogonowska (Gimnazjum nr 1) – występ wokalny

- Kinga Pawińska (Gimnazjum nr 1) – występ wokalny

- Kinga Petelicka (Gimnazjum nr 1) – występ wokalny

- Klaudia Sołtys (Gimnazjum nr 1) – recytacja

- Katarzyna Ziętal (Gimnazjum nr 1) – występ wokalny, gra na gitarze

- Gabriela Waldon (Gimnazjum nr 1) – recytacja

- Dominika Wrońska (Gimnazjum nr 1) – występ wokalny.

- Julia Juzuń (SP) – recytacja

- Kinga Mochocka (SP) – recytacja

- Gabriela Paluch (SP) – recytacja

- Karol Podsiadło (SP) – recytacja

Uczniom za piękny występ w ciepłych słowach podziękowali: pani dyrektor Iwona Samburska oraz burmistrz – pan Robert Jaworski.

Młodym artystom gratulujemy Talentu!!!

Paniom: Ewie Dziedzic i Teresie Jakubowskiej – nauczycielom języka polskiego w ZS nr 2 w Chęcinach – oraz pracownikom Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny „Niemczówka” dziękujemy za współpracę.

Uczniów naszej Szkoły, Rodziców oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Zaduszki Poetyckie, które odbędą się w dniu 21 listopada 2013 roku o godz. 17.30 w budynku ZSO w Chęcinach.

Nauczyciele języka polskiego

ZSO w Chęcinach