Tytuł i certyfikat „Złote szkoły NBP” dla Szkoły Podstawowej im J. Kochanowskiego w Chęcinach

W  poniedziałek 21 czerwca 2021 r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca I edycję programu „Złote Szkoły NBP” pod przewodnim tematem „Giganci finansów osobistych”.

Miło nam zakomunikować, że Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego znalazła się
w gronie szkół, które otrzymały ten zaszczytny tytuł i certyfikat.
W ramach programu uczniowie klasy 7 a pracowali pod kierunkiem nauczycieli wykonując zadania trzech modułów:

1. „Spotkanie z ekspertem”. Zadanie polegało na przeprowadzeniu zajęć z ekspertem przy udziale Uczestników, który przybliżył im wiedzę z zakresu ekonomii i bankowości. Uczniowie spotkali się z ekspertem Panią Martą Chrabąszcz z Oddziału Banku Spółdzielczego w Chęcinach, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła zasady prowadzenia bankowości, w tym bankowości on-line. Uczniowie zadawali pytania ekspertowi dotyczące kart płatniczych, ewidencjonowania wydatków i wpływów, zabezpieczenia finansowego, kredytów, korzystania z kont internetowych itp.

2. „Lekcja ekonomii”. Zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji o charakterze interdyscyplinarnym z geografii i matematyki. Uczniowie poznali historię pieniądza
i bankowości oraz podstawowe terminy ekonomiczne: inflacja, popyt, podaż itp. Wykorzystali umiejętności matematyczne aby obliczyć np. raty kredytu dla dowolnej kwoty.

Zadnie 3: „Debata szkolna”.

Realizacja zadania wymagała znajomości wiedzy z ekonomii i bankowości do przeprowadzenie debaty. Uczniowie wybrali temat:  „Za i przeciw bankowości”. Spotkanie prowadzone było przez uczestników, którzy podzielili się na zwolenników i przeciwników bankowości a następnie przedstawiali swoje argumenty. Gościem była ponownie Pani Marta Chrabąszcz, która podsumowała debatę.

Materiały dotyczące programu zamieszczone są na stronie szkoły w zakładce „Projekty”.

W imieniu uczniów oraz koordynatorów programu składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Banku Spółdzielczego Oddział w Chęcinach i Pani Kierownik Marty Chrabąszcz za współpracę.

Dziękujemy Pani Marcie Chrabąszcz  za poświecony czas i ogromną porcję wiedzy, którą przekazała w ramach programu naszym uczniom.

SP im. J. Kochanowskiego w Chęcinach