• Odwiedziny: 3119521

Święto Patrona Szkoły

8 marca dla naszej szkolnej społeczności to dzień szczególny. Jak wiemy, wszystkie Panie obchodzą swoje święto. Co więcej, w tym dniu przypada Święto Patrona Szkoły - Jana Kochanowskiego.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przypomnienia sobie biografii i twórczości Poety podczas ciekawych lekcji przeprowadzonych przez wychowawców klas I-III oraz nauczycieli polonistów. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące naszego Patrona, które odczytywali poprzez kody QR, wzięli udział w grze zawartej na platformie Kahoot, quizach na WordWall, uczestniczyli w konkursach - literackim i plastycznym. W konkursach uczniowie licznie wzięli udział.

Przewodnicząca jury konkursu plastycznego – pani Agnieszka Tomczyk wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Gęglawy Oliwia z 4a
II miejsce – Bucenko Vanessa z 5b
III miejsce – Nowak Gabrysia z 7b

Z kolei zwycięzcami konkursu literackiego, który polegał na napisaniu fraszki o dowolnej tematyce zostały:
I miejsce - Włodarczyk Maja z 8b
II miejsce – Zygarowicz Maria z 4b
III miejsce - Król Wiktoria z 7b

Dalsza część obchodów Święta Patrona Szkoły odbędzie się w czasie późniejszym - w sprzyjającej sytuacji.

POLONISTKI
Fotorelacja na FB >>>>>