Pamiętając o ofiarach pacyfikacji

2 czerwca każdego roku jest dla Chęcin datą szczególną. Pamiętając o ofiarach pacyfikacji ludności naszego miasta podczas II wojny światowej, każdego roku oddajemy im cześć i należną pamięć.

Dziś, w 79 rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń, wzięliśmy udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych, które rozpoczął piękny i wzruszający występ Uczniów naszej szkoły. W imieniu szkolnej społeczności złożyliśmy kwiaty przy obelisku na Rynku oraz przy pomniku ofiar z 1944 roku. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Drugą częścią dzisiejszego dnia było sympozjum naukowe, poświęcone lokalnym bohaterom, znanym i nieznanym mieszkańcom naszej gminy. Podczas sympozjum nasi uczniowie przybliżyli w swoich prezentacjach sylwetki i życiorysy wybranych wielkich i ważnych w regionie ludzi.

Następnie, po projekcji filmu "Wilk", w reżyserii p. Dionizego Krawczyńskiego, mogliśmy poznać jeszcze kilka szczegółów ze smutnych i tragicznych lat wojennej zawieruchy.
Wiele dzisiejszych refleksji można zebrać w krótką myśl: Szanujmy naszą Małą Ojczyznę, pamiętajmy o Jej losach, a bogatsi o doświadczenia, budujmy dobrą przyszłość!...