• Odwiedziny: 3119257

Dzień Dobrych Uczynków

W maju obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Dobrych Uczynków”.  Jest to święto społecznych i bezinteresownych działań, którego pomysłodawcą jest Fundacja Ekologiczna Arka zachęcająca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.

Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej. Nie muszą to być wielkie rzeczy, mogą to być proste gesty, np. uśmiechnięcie się do kogoś smutnego, zapytanie kolegi o samopoczucie czy pomoc mamie w obowiązkach domowych. Tego dnia zostały przeprowadzone pogadanki na temat: Co to jest dobry uczynek? Czy ja robię takie uczynki? Komu ostatnio pomogłem? W klasach zostały umieszczone drzewa dobrych uczynków, na których dzieci przyklejały wycięte z papieru dłonie z zapisanymi dobrymi uczynkami: np. Pomagam mamie, sprzątam, odkurzam, wieszam pranie i inne. Najlepszym sposobem będzie, jeśli czynić dobro będziemy nie tylko podczas „Dnia Dobrych Uczynków”, ale każdego dnia. A może trzeba się rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę!