Imieniny: Bazylego, Bernardyna

W ramach szkolnej akcji "Bezpieczne Wakacje 2014" w dniu 30 maja 2014 r. uczniowie klasy I a oraz I b szkoły podstawowej wzięli udział w szkoleniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie prowadzili: ratownik medyczny Hubert Szczechla, nauczyciele - Ewa Dąbrowska, Dorota Bożek oraz członkowie OSP w Bolminie - Jakub Foksa, Adrian Krzeszowski.

W ramach tego szkolenia każdy uczeń ćwiczył ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową tj. masaż serca, sztuczne oddychanie.

Tegoroczne warsztaty były kolejnym etapem (cyklem) edukowania uczniów szkół podstawowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pod hasłem "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Każdy uczeń biorący udział w szkoleniu otrzyma na świadectwie wpis o jego ukończeniu.

Całe szkolenie "pierwszaków" zostało zakończone mini - konkursem wiedzy nabytej  w trakcie szkolenia.

"Pierwszacy"  wykazali się dużą umiejętnością niesienia pomocy osobom poszkodowanym  w różnych sytuacjach. W nagrodę za aktywny udział w szkoleniu oraz konkursie każda klasa otrzymała upominek - piłkę, ufundowaną przez Wojewódzki Urząd Ruchu Drogowego w Kielcach.

Tekst: p. D. Bożek

Zdjęcia w Galerii ZSO