CELE PROGRAMU ENGLISH THEATRE – 2014/2015

Celami głównymi programu jest wspomaganie rozwoju uczniów

- ich artystycznych zdolności i zainteresowań

- umiejętności posługiwania się językiem angielskim w wyrażaniu swoich uczuć, opinii

- przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły i społeczeństwa

- uświadamianie możliwości i umiejętności aktorskich, językowych, artystycznych

Zgodnie z nową podstawą programową  nauka języka angielskiego łączona jest z elementami wiedzy z innych przedmiotów, co często decyduje o doborze tematyki na spotkaniach. Na zajęciach uczniowie rozszerzają wiedzę o krajach anglojęzycznych w aspekcie kulturoznawczym, poznają podstawowe zagadnienia związane z teatrem, zdobywają umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Program realizowany jest w czasie 1 godziny tygodniowo na zajęciach pozalekcyjnych. W zajęciach biorą udział chętni uczniowie klas 1-3 a także niekiedy uczniowie klas starszych (4-6, gimnazjum) chcący służyć swoją pomocą , czy radą.

Sprawozdania, informacje, zdjęcia zamieszczane są na gazetce ściennej pt. „ English Theatre” czy szkolnej stronie internetowej.

W pierwszym semestrze wspólnie ustalamy harmonogram działań, ustalamy zasady obowiązujące na spotkaniach English Theatre, oraz wyznaczamy odpowiedzialnych za wyznaczone działania.

Podczas zajęć wykorzystywane są metody aktywizujące :

ćwiczenia TPR (metoda zaangażowania całego ciała), drama, warsztaty plastyczne i muzyczne, dyskusja, gry, metody zadaniowe… .

Różnorodność środków dydaktycznych ( księgozbiór, tablica interaktywna, komputer, magnetofon, filmy, instrumenty muzyczne…) czynią działalność English Theatre atrakcyjną.

Na zakończenie zajęć uczniowie wypełniają czasem ankietę ewaluacyjną, która umożliwia analizę i wyciągnięcie konstruktywnych wniosków do dalszej pracy.

Prowadząca : mgr Elżbieta Wesołowska