• Odwiedziny: 3119014

V Gminny Konkurs Recytatorski

W naszej Gminie wrażliwość na piękno literatury z każdym rokiem rośnie. Świadczy o tym wysoki poziom recytacji uczestników V Gminnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego 18 marca 2015r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach. Patronat nad imprezą, jak co roku, objął Burmistrz Gminy i Miasta – Robert Jaworski.

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z kl. I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy i Miasta. Występy dzieci oceniało profesjonalne Jury, w skład którego weszli: p. Grażyna Podsiadło, p. Andrzej Kadłubek oraz p. Błażeja Wawszczyk – ekspert z Teatru „Kubuś” w Kielcach.

Uczniowie recytowali wiersze znanych polskich poetów – twórców literatury dziecięcej: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej. Jury miało trudne zadanie do wykonania. Uczestnicy zachwycali wszystkich aktorskimi kreacjami, wspaniałą dykcją, intonacją oraz ogólnym wyrazem artystycznym.

W tej zaciętej i wyrównanej „poetyckiej” rywalizacji wygrali:

I Klaudia Nartowska - Polichno

II Karolina Babiarska - Chęciny

III Zuzanna Szcześniak - Tokarnia

Wyróżnienia:

1. Klaudia Polit - Polichno

2. Antonina Bukowska - Polichno

3. Konrad Krzemiński - Chęciny

4. Miłosz Czesak - Chęciny

5. Maja Włodarczyk - Chęciny

Uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie i kibicujący im członkowie rodzin docenili także organizacyjną sprawność, z jaką przygotowano kolejną edycję konkursu.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. M.Kurbańska i M.Łebek

ZSO w Chęcinach

Fotki z konkursu na stronie www.checiny. pl