I miejsce w V Polonistycznym Konkursie Polonistycznym w Morawicy

Język polski nie ma przed nimi tajemnic!

Niezwykle miło nam poinformować, iż gimnazjaliści z naszej Szkoły zdobyli I miejsce w V Polonistycznym Konkursie Polonistycznym w Morawicy. Szeroką wiedzę na temat ojczystego języka, jak również praktyczne jej zastosowanie zaprezentowali: Elżbieta Kubicka - kl. III a, Julia Wrońska - kl. III a, Paulina Gołuch - kl. II a oraz Przemysław Ciesek - kl. II b. Uczniowie wykazali się dużą swobodą w tworzeniu wypowiedzi i ich prezentowaniu, a także znajomością zasad polskiej, jakże zawiłej ortografii.

Organizatorami wydarzenia był Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy. W konkursie wzięło udział sześć czteroosobowych drużyn. Oprócz wiedzy podczas zmagań konkursowych uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością i poczuciem humoru, biorąc udział we frazeologicznych kalamburach. Natomiast publiczne wystąpienie na temat: „Kto czyta, ten żyje podwójnie” wymagało wysokiej kultury i sprawności językowej.

Po ogłoszeniu wyników uczniowie nie kryli radości i zrozumiałej w tej sytuacji dumy z osiągniętego wyniku. Za swoje zaangażowanie i pracę otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, którymi zostali wyróżnieni również nauczyciele przygotowujący młodzież do udziału w konkursie.

Pierwsze miejsce naszych podopiecznych to wspaniały powód do radość dla całej społeczności szkolnej. Niezwykle cieszymy się, że dzisiejsza młodzież umie i chce pięknie posługiwać się językiem polskim.

Magdalena Kręciała