Dyskryminacja – czym jest i jak z nią walczyć?

18 kwietnia uczniowie klas piątych uczestniczyli w pokazie filmu "Cudowny chłopak" w ramach programu edukacyjnego Kino na Temat.

Gościem specjalnym była Pani dr Paulina Forma - Adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pedagog społeczny, nauczyciel akademicki, teoretyk i praktyk.
Po seansie rozmawialiśmy na temat: Dyskryminacja – czym jest i jak z nią walczyć?

Uczniowie wypowiadali się przed i po projekcji filmu na pytanie: "Czy to, jak widzimy drugiego człowieka zależy od nas?" . Poznali znaczenie pojęć: dyskryminacja, bullying, tolerancja.

Uczniowie byli pod dużym wrażeniem scen przedstawionych w filmie. Zadeklarowali, że przyjadą jeszcze raz z rodzicami lub rodzeństwem.