Sposób udostępniania prac pisemnych

Sposób udostępniania prac pisemnych rodzicom (opiekunom prawnym) uczniów

w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach

1. Wszystkie prace pisemne ucznia są przechowywane przez nauczycieli prowadzących zajęcia edukacyjne w oddziale, do którego uczęszcza uczeń, do końca danego roku szkolnego, tj. do dnia 31 sierpnia.
  2. Oryginały prac pisemnych mogą być udostępnione do wglądu rodzicom (opiekunom prawnym) ucznia na ich życzenie, podczas zebrań rodziców lub indywidualnych konsultacji, w siedzibie szkoły. Jeśli rodzice (opiekunowie prawni) ucznia wyrażą takie życzenie, mogą otrzymać kserokopię pracy pisemnej swojego dziecka (podopiecznego), jej zdjęcie lub skan – na przykład za pomocą dziennika elektronicznego.
  3. Jeśli praca pisemna zawiera tylko odpowiedzi ucznia, należy do niej dołączyć zestaw pytań (zadań).
  4. Wskazane jest, aby udostępnienia pracy dokonał nauczyciel, który tę pracę oceniał, a jeśli jest to niemożliwe – inny, upoważniony przez niego, nauczyciel lub dyrektor szkoły.
  5. Nauczyciel ustalający ocenę pracy powinien ją uzasadnić. Uzasadnienie może mieć formę ustną.